timeshow
GELECEK KONSER  -   Hayko Cepkin
 
GÜN SAAT DAKİKA SANİYE
Etkinlikler
Tarih Seçiniz:
01 Şubat 2018, Perşembe 21:30

1 Şubat Perşembe
Saat: 21:30
Blues Night “ Woman Blues with Göksenin
Sunburst & Fötr Blues Band”

Üç farklı Blues ekibinden üç farklı blues kültürü… Blues Night 1 Şubat Perşembe akşamı KadıköySahne’de…

WOMAN BLUES WITH GÖKSENİN:

"Woman Blues with Göksenin" kadınlar tarafından yazılmış/yorumlanmış Blues şarkıları bir araya getirmek ve hikayelerini paylaşmak üzere yola çıktı. 1920'lerden günümüze Blues kadınlarının müziklerinin tarihsel evrimi ile paralellik gösteren repertuarlarında Blues'un annesi Ma Rainey, imparatoriçesi Bessie Smith, kraliçesi Koko Taylor'dan Big Mama Thornton, Etta James, Tina Turner, Susan Tedeschi, Shemekia Copeland gibi önemli isimlerin şarkıları ve Göksenin'in kendi besteleri yer alıyor. Şarkıların yazılma hikayeleri ve bestecilerinin yaşamından anekdotlar da anlatılarak Blues'un kadınları selamlanıyor.

Göksenin Tuncalı: Vokal, gitar:

Gürkan Özbek: Gitar

Ozan Yeşildal: Bas gitar

Soner Doğanca: Davul

SUNBURST:

2007 yılından bu yana sahne hayatını sürdüren Sunburst özellikle Güneyli Blues & Rock alanında isminden söz ettiren bir ekiptir. Blues müziğe, kalıplara sıkışmadan birçok farklı açıdan bakmayı ve baktırmayı amaç edinen grubun repertuarında Stevie Ray Vaughan, Lynyrd Skynyrd, ZZ Top klasikleri gibi “old school” eserlerin yanı sıra Dan Patlansky gibi günümüzün modern Bluesculardan da örnekler ve Sunburst besteleri yer almaktadır. Solist Ozan Yuvarlak’ın “kırçıllı” sesi ile Blues-Rock kültürünü oldukça yakından hissettiren Sunburst’ün Türkçe Blues çalışmaları da devam etmektedir.

Ozan Yuvarlak: Vokal, gitar

Savaş Atmaca: Gitar

Ozan Yeşildal: Bas gitar

Ömer Alpaslan Karaçalı: Davul

FÖTR BLUES BAND:

Fötr Blues Band 2012 yılının başlarında kurulup, üyelerin emprovize ve uyum ruhu sayesinde kısa zamanda epey yol almış, İstanbul’daki çok sayıda Caz kulübünde, Blues gecesinde ve özel etkinliklerde çalmıştır. Sahnesinde yerli/yabancı birçok müzisyeni ağırlayan Fötr Blues Band doğal, samimi performansı ve sahnedeki doğaçlama Blues enstantaneleriyle müzik dinleyicisine Blues’u sevdirmiştir. 1930'lu yılların delta kültüründen günümüzün jazzy ve funky öğeler içeren modern usulüne kadar, Chicago Blues, Texas Blues ve Electric Blues gibi kültürleri kapsayan geniş bir ifade tarzına sahip olan Fötr Blues Band, hayatı boyunca bu keyfi yaşamayı ve yaşatmayı hedeflemektedir.

Alper Durmuş: Vokal, gitar

Ergin Kandemir: Gitar

Berkay Yavuz: Klavye

Deniz Felder: Saksafon

Onurcan Çağatay: Trompet

Ali Ulusoy: Trombon

Özkan Kaya: Bas gitar

Soner Doğanca: Davul

copy
yh